Tüketici Kanunu’na göre, “Sebep Göstermeden Cayma Hakkı” ürün tesliminden itibaren 14 (on dört) gün içerisinde geçerlidir. Fakat tüm ürünlerimiz  kişiye/kuruma özel olarak  üretildiği ve daha sonra bu ürünlerin geri satışı mümkün olmadığı için bu ürünler kişiye özel ürün kategorisine girmekte ve ürün iadesi yapılamamaktadır.

Firmamızdan veya kargo firmasından kaynaklı sorunlardan dolayı iade etmek istediğiniz ürünlerin, orijinal ambalajlarında, tüm içeriği ile birlikte eksiksiz olarak teslim edilmesi gerekmektedir.

İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte faturasının da mutlaka gönderilmesi gerekmektedir.

Satılan ürünün tasarımında veya ürün seçiminde alıcı tarafından kaynaklı hatalı bir seçim bulunması durumunda, ürünün iadesi kabul edilmez.

İadeniz, Mesafeli Satış Sözleşmesi’ nde yer alan “Cayma Hakkı” ve “Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler” şartlarına uygun olmalıdır. Firma adına fatura edilen ürünlerin iadesinde yasa gereği İade Faturası şartı aranmaktadır.

 

KUSURLU ÜRÜNLERİN İADE EDİLMESİ

Siparişleriniz kargo firmasına teslim edilmeden önce kalite kontrol testlerinden geçmektedir.

Ürünlerin hasarlı olarak tarafınıza geldiğine dair MUTLAKA kargo yetkilisine HASAR TESPİT TUTANAĞI ile hasarlı ürünleri teslim etmeniz gerekmektedir

Hasar tespit tutanağı tutulmuş, veya tarafımızdan gerçekleşen hatadan kaynaklı olarak yanlış baskı alınmış ve – veya yanlış şekilde teslim edilmiş ürünler için kullanıcıya tanımlanan kod ile ücretsiz şekilde firmamıza gönderilmelidir.

Ürünün tarafımıza ulaşmasının ardından gerekli kontroller sağlanarak, iade şartlarını sağlıyorsa tarafınıza iade gerçekleştirilir.

Kusurun kullanıcı hatasından kaynaklı olması durumunda firmamıza gönderilecek olan ürünün kargo bedeli kullanıcı tarafından ödenir. Alıcı ödemeli olarak gönderilen kargolar teslim alınmaz.

Ürünün hasarının kargo kaynaklı olduğu tutanakta tespit edilmesi durumunda ürünün birebir olarak yenisi gönderilir. Ücret iadesi gerçekleştirilmez.

 

ÜRÜNLER PAKETTEN EKSİK VEYA HASARLI ÇIKARSA NE YAPMALIYIM?

Kargo firmasından teslim aldığınız paketi kargo görevlisi eşliğinde açınız. Herhangi bir eksik veya kusur tespit ettiğinizde kargo görevlisine tutanak tutturabilirsiniz. Bu tutanak ile müşteri hizmetlerimiz yaşanan aksaklığı en kısa sürede çözüme ulaştırır. Kargo görevlisi paket açma esnasında beklemeyi kabul etmiyorsa, kargoyu açtığınızda hasarlı bir ürün ile karşılaşırsanız gün içerisinde kargo firmasına giderek tutanak tutturabilirsiniz.

 

İADESİ OLMAYAN ÜRÜNLER 

• Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş tekrar satılabilirlik vasfını kaybetmiş, bir başka müşteri tarafından satın alınamayacak olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

• Her türlü kişiye/kuruma özel baskılı ve sipariş usulu üretilen ürünlerin iadesi de mümkün değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.